כיצד עובד שתל דנטלי וכמה צעדים עליו לנקוט?

השתלת שיניים מחליפה שן חסרה וכוללת מספר שלבים. ראשית, נדרשת השתלת עצם. תהליך זה יכול להימשך חודשים או יותר, תלוי בגודל השתל ובמצב עצם הלסת. לאחר שהשתלת העצם הושתלה בהצלחה, השן החדשה מאובטחת על ידי תמיכה, המתחברת לעמוד השורש המושתל. במהלך הנחת אבוטמנט, נעשה שימוש בחומר הרדמה מקומי. מנתח הפה יפתח מחדש את החניכיים כדי לחשוף את השתל ולחבר את הקישור, ואז יסגור את רקמת החניכיים סביבו.

השתלת עצם היא השתלת שיניים

לפני שאתה עובר את ההליך, אתה חייב להיות בריא. אסור ליטול מדללי דם, שכן אלו מגדילים את הסיכוי לדימום במהלך הניתוח. המטופלים צריכים גם להיות מודעים לכך שיכולים להימשך עד שלושה חודשים להתמזג השתלים עם העצם. כמו כן, תצטרך להגיע לבדיקות סדירות עד להחלמה מלאה של השתלים. השתלת עצם יכולה להתבצע עם מגוון רחב של חומרים, כולל טיטניום, פלסטיק, או אפילו עצם אנושית.

ההליך כולל בדרך כלל חילוץ עצם מחלק אחר של המטופל והשתלתה לתוך עצם הלסת. עם זאת, כיום, קיימות חלופות זמינות, כגון עצם של בעלי חיים או עצם גווי. האחרון פחות פולשני ועלול למנוע אתר ניתוח שני. שתי השיטות מוצלחות, אם כי עשוי להימשך מספר חודשים כדי לגדל מספיק עצם כדי לתמוך בשתל הדנטלי. ייתכן גם שתחווה מעט אי נוחות לאחר ההליך, אך לרוב היא אינה חמורה.

שיניים זמניות במהלך תקופת הטיפול

מטופלים העוברים הליכי החלפת שיניים צריכים לשאת שיניים זמניות במשך השבועות הראשונים לאחר הניתוח. לאחר מכן, המטופלים יכולים לחזור לשגרת היגיינת הפה הרגילה שלהם. חשוב להימנע מצחצוח אתרי הניתוח; עקבות דם על מברשת השיניים שלך תקינים. רופא השיניים המשקם שלך ידריך אותך על הליכים משלימים, כולל שימוש ב-Waterpik לניקוי בעדינות של הפה.

ישנם סוגים שונים של שיניים זמניות שניתן להשתמש בהן במהלך תקופה זו. חלקם ניתנים להסרה, כמו ה-Snap-on-Smile. סוגים אחרים הם תותבות שלמות קבועות או מותאמות. במקרים מסוימים, שתל דנטלי עשוי להיטען מיד, ובמקרה זה השן הזמנית נשארת למשך מספר שבועות. בהתאם לצרכים שלך, ייתכן שהשיניים הזמניות יוסרו לאחר מספר שבועות.

כאב הקשור להשתלת שיניים

אם עברת הליך השתלת שיניים, ייתכן שאתה מודאג מכל כאב שאתה מרגיש. בעוד שכאבים לאחר הניתוח יתפוגגו עם הזמן, זה נורמלי, וסביר להניח שתוכל להתמודד עם אי הנוחות עם תרופות ללא מרשם. אבל אם אתה חווה כאב ממושך לאחר ההליך, ייתכן שזה משהו שאתה צריך לפנות לקבלת טיפול רפואי. כאבים הקשורים להשתלת שיניים עשויים שלא להיעלם לחלוטין במשך שבועות או חודשים לאחר הניתוח, ועליך לקבוע תור לשיחה עם רופא השיניים שלך באופן מיידי.

אם יש לך כאב הקשור להשתלת שיניים, ייתכן שזה נובע מנזק עצבי. רופא השיניים עלול לתפוס בטעות את העצב במהלך תהליך השתלת השתל, ולגרום לכאב. התסמינים כוללים עקצוץ וחוסר תחושה בלסת התחתונה ובשפתיים, כמו גם בצד אחד של הלשון. הכאב אמור להיעלם לאחר מספר ימים, אך אם הוא ממשיך, ייתכן שיהיה עליך להסיר את השתל.
כיצד עובד שתל דנטלי

עלות השתלת שיניים

כאשר מדובר בעלויות של השתלת שיניים, אתם עשויים לתהות האם כדאי לכם לנסות לשלם מכיסם עבור הליך זה. בעוד שתלים דנטליים הם הליך יקר עבור האדם הממוצע, אתה יכול לכסות אותם על ידי תוכנית הביטוח שלך. תוכניות השתלת שיניים מכסות בדרך כלל את עלות ההליך עד לאחוז מסוים. מרפאות שיניים רבות מציעות גם הנחות לתשלום במזומן. אפשרות נוספת היא ללכת לבית ספר לרפואת שיניים, שהוא זול יותר ממשרד רגיל וההליכים מבוצעים על ידי רופא שיניים מיומן. לאקדמיה האמריקאית לרפואת שיניים של שתלים ולמכון הלאומי לחקר שיניים וגולגולתי יש רשימות של בתי ספר ורופאי שיניים המשתתפים.

בעוד שרופאי שיניים מסוימים גובים מחיר גבוה משמעותית עבור ההליכים שלהם, זה לא בהכרח משקף את הטיפול המתקדם שהם מספקים. לפני התחייבות לתרגול מסוים, כדאי ללמוד את עצמך על התכונות השונות שמשפרות את האיכות של השתלת שיניים. להלן כמה מהתכונות שאתה צריך לחפש במשרד שיניים. זה יכול לעזור לך לבחור את המתאים לך.